TEKB Denetim Kurulu

Ecz. Koray KAYA - TEKB Denetim Kurulu Üyesi

1985 yılında Gaziantep’te doğan Ecz. Koray KAYA ilköğrenimini Kırklareli’nde, orta ve lise öğrenimini Tekirdağ'da tamamlamıştır. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olan KAYA, 2009 yılında Manisa’da Kaya Eczanesi’ni açarak serbest eczacı olarak çalışmaya başlamıştır. 2012-2013 yılları arasında Manisa Temsilciliği görevinde bulunduktan sonra 2013 yılı itibariyle yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2013 yılından itibaren sürdürdüğü yönetim kurulu üyeliğini devam ettiren Ecz. Koray KAYA 2017 Eylül ayında yapılan Seçimli Genel Kurul sonrası oda Genel Sekreterliğine seçilmiş olup, halen Genel sekreter olarak görevine devam etmektedir.

2014 yılında başlayan Rehber Eczanem Programı çerçevesinde TEB Ulusal Eğiticisi olarak programda görev yapmaktadır. Rehber Eczanem Programı kapsamında Türkiye’nin birçok noktasında meslektaşlarına eğitimler veren Ecz. Koray KAYA, aynı zamanda 2018 yılında bu yana FARMAKOOP Üretici Eczacılar Kooperatifi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İsmail Hakkı GÜNEŞ - TEKB Denetim Kurulu Üyesi

İstanbul doğumludur. İlk öğrenimini Rize’de, orta öğrenimini İstanbul Bahçelievler Lisesinde tamamladı.

1984 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Aynı Üniversite’de Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe - Finansman Bilim dalında yüksek lisans öğrenimini tamamlayarak “Anonim Şirketlerde Tasfiye Ve Tekdüzen Hesap Planı Uygulaması” isimli teziyle master derecesini aldı.

  • 1985-1990 özel sektörde mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı
  • 1990-2003 serbest muhasebeci mali müşavir olarak çalıştı.
  • 2003 yılından itibaren Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

İSMMMO Denetleme kurulu, Türmob ’da Disiplin Kurulu Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Türkiye Eczacı Kooperatifler Birliği’nde Denetleme Kurulu üyeliği, Tesmerde 1993-2013 yılları arasında eğitmen olarak görev yaptı. Çeşitli meslek örgütlerinde danışmanlık yaptı ve halen bu görevine devam etmektedir. 

1999-2000 öğretim döneminden itibaren İstanbul’da çeşitli üniversitelerde vergi-denetim –muhasebe alanında öğretim görevlisi olarak görev yaptı halen;Yeminli Mali Müşavirliğinin yanında İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe-Denetim Yüksek Lisan öğrencilerine Vergi Uygulamaları Ve Denetimi dersini vermekte  öğretim görevliliği devam etmektedir.

Radyo ve TV programlarına konuşmacı olarak katıldı. Program yaptı/ yönetti. Vergi ve Muhasebe konularında 110 adet yayınlanmış makalesi bulunan İsmail Hakkı Güneş’in ders notlarının yanında yayınlanmış mesleki kitapları bulunmaktadır.

Erdoğan KARAHAN – TEKB Denetim Kurulu Üyesi

Devlet memuru bir baba ile ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak Bitlis Adilcevaz’da Dünyaya gelen Erdoğan KARAHAN, eğitim hayatını Van’ın Erciş ilçesinde tamamladıktan sonra 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne başladı, 1998 de mezun olduktan sonra sırasıyla; 1998 – 2000 yılları arasında  Ziraat Bankası Bireysel Bankacılık Merkezi’nde memur, 2000 – 2003 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcılığı, 2003 – 2012 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmeni,  Anadolu Bölge Koordinatörü, Eğitim Müdürü ve Vergi Müfettişliği görevlerinde bulundu.

2012 yılından beri YMM ve Bağımsız Denetçi olarak danışmanlık ve denetim hizmeti veren Karahan, 2013 yılında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun eğitimlerini tamamlayarak Bağımsız Denetçi unvanını almıştır. Resmi ve özel kurumlarda Türk vergi sistemi alanında eğitimler ve seminerler vermektedir. 100'den fazla makalesi yayınlanmıştır. Halen Rotax Denetim danışmanlık ve YMM A.Ş ile Rotax Bağımsız Denetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüten Karahan, ülke genelinde 150'ye yakın firmaya ROTAX çatısı altında denetim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

" Kanaatim odur ki birleşmede muhakkak suretle kuvvet vardır. Kooperatif yapmak maddi ve manevi kuvvetleri, zeka ve maharetleri birleştirmektir. " M. Kemal ATATÜRK
DUYURULAR
HABERLER
ETKİNLİKLER
BASIN KÖŞESİ
İZ BIRAKANLAR
BAŞKANDAN